Spektakl poetycko-muzyczny  „Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze” czyli opowieść starego zdartego bluesmana – z tekstami Antka Krupy i muzyką Jarka Śmietany.

Jest to koncertowa wersja płyty o tym samym tytule nagranej w prywatnym studiu Jarka Śmietany z udziałem wybitnych muzyków takich jak Harliett Levis, Magda Piskorczyk, Karolina Cygonek, Jorgos Skolias a wydanej przez Radio Kraków w 2012 r.

Antek Krupa
Od prawie 40 lat związany jest z Radiem Kraków. Jego ciepły głos z charakterystycznym „r” od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… Ostatnio obchodził piękne, okrągłe urodziny. I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antek Krupa to jedna z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedna z nielicznych prawdziwych osobowości – nie tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra.
Jako dziennikarz i znawca muzyki brał udział w programie radia BBC na temat legendarnej sesji nagraniowej Milesa Davisa „Kind of Blue”. Jako barwny komentator krakowskiej sceny muzycznej napisał pełną anegdot książkę o historii krakowskiego jazzu „Miasto błękitnych nut”. Jako że – jak sam mówi – śpiewać i grać nie potrafi, nagrał autorską płytę, w nagraniu której udział wzięli najlepsi krakowscy muzycy: m.in. Jarek Śmietana (również autor większości kompozycji i aranżacji), Jorgos Skolias, Paweł „Baby” Mąciwoda czy Adam Czerwiński. W 2012 roku płyta „Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze” ukazała się nakładem Radia Kraków.

Charles Burton – amerykański gitarzysta, nazwany ambasadorem bluesa San Diego na świecie. Wraz ze swoją grupą wydał już pięć wysoko ocenionych albumów. http://www.charlesburton.com

Share